Oferta sport

Bona valetudo melior est quam maximae divitiae

Dobre zdrowie jest lepsze niż największe bogactwo

oferta...
Nasze usługi
Korzystając z usług w naszym centrum macie Państwo dostęp do najnowocześniejszej i pełnej diagnostyki kardiologicznej nieinwazyjnej. Zapewniamy kompleksową opiekę internistyczno-kardiologiczną. W centrum naszym mamy 3 funkcjonujące gabinety
Diagnozujemy problemy kardiologiczne u osób uprawiających sport rekreacyjny i wyczynowy. Oceniamy wydolność fizyczną (test wysiłkowy, ergospirometria). Monitorujemy wpływ regularnego wysiłku na organizm. Kwalifikujemy do treningu osoby zdrowe oraz z chorobami serca i naczyń. Ustalamy zakres treningu w rehabilitacji kardiologicznej. Oceniamy jak bezpiecznie przygotować się do zwiększonego wysiłku (zaczynam biegać, maraton, nordic walking, wyprawa w góry, nurkowanie). Badamy i wydajemy orzeczenia o zdolności do uprawiania sportu przez dzieci (zgodnie z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej). Propagujemy „renesansowy model aktywności fizycznej”.

Holter 12 odprowadzeniowy

Znakomitym badaniem diagnostycznym w kardiologii jest wielogodzinna rejestracja ekg metodą Holtera.


Umożliwia ona ocenę zaburzeń rytmu i przewodzenia w sercu, w tym napadowych ( np.: migotanie przedsionków), których w czasie ekg spoczynkowego nie jesteśmy w stanie zarejestrować, uchwycić.
Badanie to wykonuje się między innymi w diagnostyce: utrat przytomności, zawrotów głowy, zasłabnięć.
Badanie ekg holterowskie pozwala ocenić skuteczność leczenia: farmakologicznego, po operacjach kardiochirurgicznych, po ablacji, po plastyce naczyń wieńcowych.
Wykonuje się go w ciąży (bezpieczne badanie) oraz u osób trenujących i sportowców w celu wykrycia nieprawidłowości w pracy serca zagrażających w czasie intensywnego treningu i zawodów. Pozwala ocenić sprawność stymulatora serca.
sport kardio szczecin

Istnieje kilka rodzajów holterów. W naszym gabinecie dysponujemy najnowszym, 12 odprowadzeniowym holterem. Jest to pełny zapis ekg, jaki wykonujemy w spoczynku. Holter ten pozwala ocenić pełne ukrwienie serca, czyli umożliwia między innymi diagnostykę choroby wieńcowej.
Umożliwia diagnostykę: wrodzonych schorzeń arytmicznych serca (zespół wydłużonego QT, zespół krótkiego QT, zespół przedwczesnej repolaryzacji, zespół Brugadów).
Pozwala w pełni zróżnicować zaburzenia rytmu serca (np.: migotanie a trzepotanie przedsionków). Najnowszy nasz holter pozwala również wstępnie ocenić czynność oddechową (bezdechy). Rejestracja może być: 1,2 3 dobowa. Możemy holter ten założyć też w domu pacjenta.